Defesche van den Putte ընկերության աշխատանքային այցը Հայաստան
Փետրվարի 6-ից 7-ը նիդերլանդական Defesche van den Putte (DVDP) ընկերության գլխավոր ճարտարապետներ Յեֆ վան դեն Պուտը և Փիթեր Դեֆեշը կրկին այցելեցին Հայաստան՝ մասնակցելու մի շարք աշխատանքային քննարկումների և հանդիպումների։
Առաջին օրն ամբողջությամբ նվիրված էր Երևանի պետական բժշկական համալսարանի (ԵՊԲՀ) գրադարանի վերակառուցման ծրագրին։ Աշխատանքային հանդիպմանը, որին ներկա էին ԵՊԲՀ-ի և «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի ղեկավար կազմերը, ճարտարապետները ներկայացրեցին գրադարանի թարմացված դիզայնը՝ ներառելով տեխնիկական ու բովանդակային մանրամասները։ Քննարկվեցին նաև առաջիկա քայլերը՝ ծրագրի արդյունավետ իրականացման համար։ Հանդիպումը եզրափակվեց Հայաստանի պատմության թանգարանի շրջայցով։
Այցի երկրորդ օրը DVDP-ի գլխավոր ճարտարապետները «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի և ԵՊԲՀ-ի ներկայացուցիչների հետ միասին ուղևորվեցին Դիլիջան, որտեղ այցելեցին հիմնադրամի էկոհամակարգի ընկերություն հանդիսացող GreenRock Management Group-ի գրասենյակ։ Այնտեղ նրանք ծանոթացան ընկերության գործունեությանը, շրջեցին տարածքով և քննարկեցին Դիլիջանի զարգացմանն ուղղված ծրագրերը, ապագայի պլանները և հետագա համագործակցության հնարավորությունները։

Рабочий визит компании Defesche van den Putte в Армению
С 6 по 7 февраля ведущие архитекторы нидерландской компании Defesche van den Putte (DVDP), Йеф ван ден Пут и Питер Дефеш, вновь посетили Армению, чтобы принять участие в серии рабочих встреч и обсуждений.
Первый день был полностью посвящён проекту реконструкции библиотеки Ереванского государственного медицинского университета (ЕГМУ). В ходе рабочей встречи, в которой приняли участие руководство ЕГМУ и Фонда развития «Керон», архитекторы представили обновлённый дизайн библиотеки, включающий как технические, так и содержательные детали. Также были обсуждены дальнейшие шаги для успешной реализации проекта. День завершился экскурсией в Музей истории Армении.
На второй день визита главные архитекторы DVDP, в сопровождении представителей Фонда развития «Керон» и ЕГМУ, отправились в Дилижан, где посетили офис GreenRock Management Group — компании, входящей в экосистему Фонда. Там они ознакомились с деятельностью компании, осмотрели территорию и обсудили планы развития Дилижана, предстоящие проекты и возможности дальнейшего сотрудничества.