Defesche van den Putte ընկերության աշխատանքային այցը Հայաստան
Փետրվարի 6-ից 7-ը նիդերլանդական Defesche van den Putte (DVDP) ընկերության գլխավոր ճարտարապետներ Յեֆ վան դեն Պուտը և Փիթեր Դեֆեշը կրկին այցելեցին Հայաստան՝ մասնակցելու մի շարք աշխատանքային քննարկումների և հանդիպումների։
Առաջին օրն ամբողջությամբ նվիրված էր Երևանի պետական բժշկական համալսարանի (ԵՊԲՀ) գրադարանի վերակառուցման ծրագրին։ Աշխատանքային հանդիպմանը, որին ներկա էին ԵՊԲՀ-ի և «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի ղեկավար կազմերը, ճարտարապետները ներկայացրեցին գրադարանի թարմացված դիզայնը՝ ներառելով տեխնիկական ու բովանդակային մանրամասները։ Քննարկվեցին նաև առաջիկա քայլերը՝ ծրագրի արդյունավետ իրականացման համար։ Հանդիպումը եզրափակվեց Հայաստանի պատմության թանգարանի շրջայցով։
Այցի երկրորդ օրը DVDP-ի գլխավոր ճարտարապետները «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի և ԵՊԲՀ-ի ներկայացուցիչների հետ միասին ուղևորվեցին Դիլիջան, որտեղ այցելեցին հիմնադրամի էկոհամակարգի ընկերություն հանդիսացող GreenRock Management Group-ի գրասենյակ։ Այնտեղ նրանք ծանոթացան ընկերության գործունեությանը, շրջեցին տարածքով և քննարկեցին Դիլիջանի զարգացմանն ուղղված ծրագրերը, ապագայի պլանները և հետագա համագործակցության հնարավորությունները։

On February 6–7, the chief architects of the Dutch company Defesche van den Putte (DVDP), Yef van den Putte and Peter Defesche, returned to Armenia to engage in a series of working meetings and discussions.
The first day focused exclusively on the renovation project for Yerevan State Medical University’s (YSMU) library. During a working meeting attended by YSMU leadership and the Keron Development Foundation, the architects presented an updated library design that included technical and content-related details. The group also outlined the next steps for successful project implementation. The day concluded with a visit to the History Museum of Armenia.
On the second day, the DVDP architects, together with representatives of the Keron Development Foundation and YSMU, traveled to Dilijan to visit the GreenRock Management Group office, a company within Keron’s ecosystem. There, they learned about the company’s operations, toured the premises, and discussed future development plans for Dilijan, upcoming projects, and potential collaboration opportunities.