ԵՊԲՀ գրադարանի վերակառուցում
Ստեղծել ժամանակակից գրադարան, որը կծառայի որպես կրկնօրինակվող մոդել՝ աջակցելով ուսանողների կրթական ձգտումներին, խթանելով գիտահետազոտական աշխատանքները և բարձրացնելով Երևանի պետական բժշկական համալսարանի հեղինակությունը՝ որպես բժշկական կրթության առաջատար հաստատություն
Երևանի պետական բժշկական համալսարան, Defesche van den Putte
Հունիս 2024 – Փետրվար 2026
Երևանի պետական բժշկական համալսարանի գրադարանի վերակառուցումը նպատակ ունի այն վերափոխել ժամանակակից և ոգեշնչող ուսումնական ու հետազոտական միջավայրի: Նախագիծը ներառում է բաց և փակ դահլիճների ստեղծում, նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրում և հարմարավետ հանգստի գոտիների ձևավորում՝ ամբողջն ուղղված ուսումնական գործընթացի բարելավմանը:
Երևանի պետական բժշկական համալսարանը հայտնի է իր բարձրորակ կրթությամբ, ունի ավելի քան 8,000 ուսանող՝ ներառյալ երիտասարդներ մոտ 32 երկրներից։ Կարևորելով համալսարանի հետազոտական և ակադեմիական նյութերի տպավորիչ հավաքածուն՝ այս նախագիծը նպատակ ունի արդիականացնել գրադարանը, առավել արդյունավետ դարձնել առկա ռեսուրսների հասանելիությունը և մոտիվացնող ուսումնական միջավայր ստեղծել:
Օգոստոսին հայտարարված ճարտարապետական մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչվեց Defesche van den Putte (DVDP) նիդեռլանդական ճարտարապետական ընկերությունը, որը հայտնի է իր բազմաբնույթ նորարարական նախագծերով քաղաքաշինության, կրթական, մշակութային ոլորտներում: Նրանց նախագծերի շարքում են Ռոտերդամի Էրազմուս համալսարանի, Մաստրիխտի համալսարանի և Հաագայի թագավորական գրադարանները: Սեպտեմբերին DVDP ընկերության ներկայացուցիչների, «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի և Երևանի պետական բժշկական համալսարանի միջև ստորագրվեց համագործակցության համաձայնագիր, կատարվեց շրջայց ապագա գրադարանի տարածքով և քննարկվեցին վերակառուցման աշխատանքների բոլոր մանրամասները և համագործակցության հետագա փուլերը:

Реконструкция библиотеки Ереванского государственного медицинского университета
Создать современную библиотеку, которая станет воспроизводимой моделью, поддерживающей образовательные стремления студентов, способствующей научным исследованиям и укрепляющей репутацию Ереванского государственного медицинского университета как ведущего учреждения в сфере медицинского образования
Ереванский государственный медицинский университет,
Defesche van den Putte
Июнь 2024 – Февраль 2026
В рамках нашего постоянного стремления к развитию образовательного потенциала, Фонд развития «Керон» с гордостью объявляет о сотрудничестве с Ереванским государственным медицинским университетом (ЕГМУ) в реконструкции его библиотеки. Этот проект направлен на создание вдохновляющего и современного пространства для студентов, включающего открытые и закрытые залы, новейшие инновационные технологии и удобные зоны отдыха для улучшения их академического опыта.
ЕГМУ, известный своим высоким качеством образования, обслуживает более 8 000 студентов, включая разнообразный международный контингент из 32 стран. Признавая обширную коллекцию исследовательских и академических материалов университета, этот проект направлен на модернизацию библиотеки для более эффективного доступа студентов к ценным ресурсам и создании мотивирующей учебной среды.
После объявления архитектурного конкурса в августе, победителем была выбрана голландская архитектурная фирма Defesche van den Putte (DVDP), известная своими инновационными и разнообразными проектами в области городского планирования, образования и культуры. В портфолио DVDP входят такие проекты, как реконструкция библиотек Роттердамского университета Эразма, Маастрихтского университета и Королевской библиотеки Гааги. Во время оффициальной встречи в сентябре было подписано соглашение о сотрудничестве между представителями DVDP, Фонда развития «Керон» и Ереванского государственного медицинского университета, а также проведен осмотр будущего пространства библиотеки. Участники обсудили детализированные планы реконструкции и наметили следующие этапы сотрудничества.Реконструкция библиотеки Ереванского государственного медицинского университета является важным шагом в наших усилиях по поддержке образования и инноваций в Армении.
Partners
Сделайте вклад в будущее медицины в Армении, поддержав строительство современной библиотеки для студентов и исследователей ЕГМУ. Ваша поддержка поможет создать инновационное пространство для обучения и исследований.