«Կերոն» զարգացման հիմնադրամը կազմակերպեց «Կասկադի սիմֆոնիա» ֆլեշմոբը Երևանի կենտրոնում
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամը, առաջնահերթություն տալով Երևանում մշակութային կյանքի ակտիվության և համայնքի ներգրավվածության բարձրացմանը և գիտակցելով այնպիսի խորհրդանշական տարածքների և մշակութային կենտրոնների կարևորությունը, ինչպիսին է Կասկադը, մայիսի 18-ին հաջողությամբ նախաձեռնեց «Կասկադի սիմֆոնիա» ֆլեշմոբը։
Թանգարանների միջազգային օրվան և համաեվրոպական «Թանգարանների գիշերին» համահունչ այս ուշագրավ իրադարձությունը ընդգծում է հիմնադրամի միտումը՝ տոնելու հայկական արվեստն ու ժառանգությունը նորարար նախաձեռնությունների միջոցով:
«Կասկադի սիմֆոնիա» ֆլեշմոբը Կասկադի խորհրդանշական տարածքը վերածեց մշակութային արտահայտման դինամիկ կենտրոնի: Իսկ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի անակնկալ ելույթը գերեց ներկաներին՝ երեկոն վերածելով երաժշտության անմոռանալի տոնի:
Այս ֆլեշմոբը վկայում է «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի նվիրվածության մասին՝ խթանելու մշակութային արժեքները և հիշարժան պահեր նվիրելու ինչպես բնակիչներին, այնպես էլ այցելուներին:
«Կասկադի սիմֆոնիայի» նման միջոցառումները կարևոր նշանակություն ունեն Երևանի մշակութային արժեքների լուսաբանման գործում»,- նշում է «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Վանանե Արարքցյանը: «Մենք ոգևորված ենք՝ տեսնելով հանրության դրական արձագանքը և շարունակելու ենք մեր ջանքերը մեր քաղաքի մշակութային միջավայրի բարելավման գործում»:
Միջոցառումը ոչ միայն տոնեց հայկական արվեստն ու ժառանգությունը, այլև ընդգծեց Կասկադի, որպես խորհրդանշական տարածքի և մշակութային կենտրոնի կարևորությունը։ «Կերոն» զարգացման հիմնադրամը, այս պատմական վայրը վերածելով արվեստի աշխույժ բեմի, շարունակում է հետամուտ լինել երեւանցիների կյանքը հարստացնող նորարարական մշակութային նախաձեռնություններին։
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի և առաջիկա միջոցառումների մասին լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելեք keronfoundation.am:

Фонд развития «Керон» устроил флешмоб «Симфония Каскада» в самом центре Еревана
Фонд развития «Керон», уделяя приоритетное внимание повышению культурной активности и вовлечению сообществ в Ереване, и, признавая важность таких знаковых пространств и культурных центров, как Каскад, 18-ого мая успешно инициировал флешмоб «Симфония Каскада».
Это знаменательное событие, приуроченное к Международному дню музеев и общеевропейской «Ночи музеев», подчеркивает приверженность Фонда к прославлению армянского искусства и наследия, посредством инновационных инициатив.
Флешмоб «Симфония Каскада» превратил культовую территорию Каскада в динамичный центр культурного самовыражения. Неожиданное выступление Государственного симфонического оркестра Армении очаровало присутствующих, превратив вечер в незабываемый праздник музыки.
Этот флешмоб – свидетельство стремления Фонда развития «Керон» продвигать культурные ценности и дарить незабываемые впечатления, которые находят отклик, как у жителей, так и у гостей.
«Такие мероприятия, как «Симфония Каскада», имеют важное значение для демонстрации культурных ценностей Еревана», – отметила Ванане Араркцян, исполнительный директор Фонда развития «Керон». «Мы очень рады положительным отзывам со стороны общественности и полны решимости продолжать наши усилия по улучшению культурной среды нашего города».
Мероприятие не только прославило армянское искусство и наследие, но и подчеркнуло важность таких символических мест, как Каскад. Преобразив это историческое место в яркую сцену искусства, Фонд развития «Керон» продолжает смело следовать инновационным культурным инициативам, которые обогащают жизнь жителей Еревана.
Для получения дополнительной информации о Фонде развития «Керон» и предстоящих мероприятиях посетите сайт keronfoundation.am.