«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմը միացել է դեպի Արագած բարեգործական վերելքին
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմը օգոստոսի 24-ին մասնակցեց 4090 կրթական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված բարեգործական վերելքին դեպի Արագած: Այս միջոցառումն ավելին է, քան ուղղակի ֆիզիկական փորձություն. այն խորհրդանշում է պատերազմի մասնակից տղաների համար կյանքի և կրթական հնարավորությունների նոր փուլ:
Գիտակցելով պատերազմի հերոսների անգնահատելի ներդրումը՝ 4090 բարեգործական հիմնադրամը ստեղծվել է կրթական հնարավորություններ ընձեռելու նրանց, ովքեր մասնակցել են 2016 և 2020 թվականների պատերազմներին և հետագա մարտական գործողություններին:
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմը մեծ ուրախությամբ միացավ այս տարվա վերելքին: Մասնակցությունն այս միջոցառմանը մեր թիմի համար քայլ էր աջակցելու նախաձեռնությանը, որը պատերազմի հերոսներին հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել կրթություն և հաջողության հասնելու անհրաժեշտ ռեսուրսներ:
Այս տարվա բարեգործական վերելքը համախմբեց մոտ 100 անհատների և կազմակերպությունների, որոնց շնորհիվ հավաքագրվեց ավելի քան 1 մլն դրամ:
4090 բարեգործական հիմնադրամն իր երախտագիտությունն է հայտնել «Կերոն» զարգացման հիմնադրամին իր ներգրավվածության համար: Իրինա Փահլևանյանը՝ 4090 հիմնադրամի գործադիր տնօրենը, իր խոսքում նշել է. «Մենք շնորհակալ ենք «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմին աջակցության և այս տարվա բարեգործական վերելքին մասնակցության համար: Կրթության և Հայաստանի բարելավման հանդեպ նրանց նվիրվածությունը լիովին համապատասխանում է մեր առաքելությանը: Բոլորիս կատարած յուրաքանչյուր քայլ նպաստում է հիմնադրամի հիմնանպատակին՝ աջակցել պատերազմի մասնակից ուսանողներին փոխել իրենց կյանքի որակը կրթության միջոցով»։

Команда Фонда развития «Керон» присоединился к благотворительному фонду 4090 в восхождении на гору Арагац
Команда Фонда развития «Керон» принял участие в благотворительном восхождении на гору Арагац 24 сентября, организованном фондом 4090. Это событие является не просто физическим вызовом; оно символизирует новый этап жизни и возможности получения образования для парней, участвовавших в войне.
Признавая бесценный вклад героев войны, фонд 4090 был создан для предоставления образовательных возможностей тем, кто участвовал в войнах 2016 и 2020 годов и последующих боевых действиях.
Команда Фонда развития «Керон» с радостью поддержал восхождение в этом году. Участие в этом мероприятии стало для нашей команды шагом к поддержке инициативы, которая предоставляет героям войны образование и ресурсы, необходимые для их успеха.
В этом году благотворительный подъём собрал около 100 человек и организаций, благодаря чему было собрано более 1 миллиона драмов.
Благотворительный фонд 4090 выразил благодарность Фонду развития «Керон» за участие. Исполнительный директор фонда 4090 Ирина Паалеванян заявила:
«Мы благодарны команде Фонда развития «Керон» за поддержку и участие в благотворительном восхождении в этом году. Их приверженность образованию и развитию Армении идеально соответствует нашей миссии. Каждый наш шаг способствует достижению цели фонда — помочь студентам, участвовавшим в войне, изменить качество своей жизни посредством образования».