«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմը միացել է դեպի Արագած բարեգործական վերելքին
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմը օգոստոսի 24-ին մասնակցեց 4090 կրթական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված բարեգործական վերելքին դեպի Արագած: Այս միջոցառումն ավելին է, քան ուղղակի ֆիզիկական փորձություն. այն խորհրդանշում է պատերազմի մասնակից տղաների համար կյանքի և կրթական հնարավորությունների նոր փուլ:
Գիտակցելով պատերազմի հերոսների անգնահատելի ներդրումը՝ 4090 բարեգործական հիմնադրամը ստեղծվել է կրթական հնարավորություններ ընձեռելու նրանց, ովքեր մասնակցել են 2016 և 2020 թվականների պատերազմներին և հետագա մարտական գործողություններին:
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմը մեծ ուրախությամբ միացավ այս տարվա վերելքին: Մասնակցությունն այս միջոցառմանը մեր թիմի համար քայլ էր աջակցելու նախաձեռնությանը, որը պատերազմի հերոսներին հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել կրթություն և հաջողության հասնելու անհրաժեշտ ռեսուրսներ:
Այս տարվա բարեգործական վերելքը համախմբեց մոտ 100 անհատների և կազմակերպությունների, որոնց շնորհիվ հավաքագրվեց ավելի քան 1 մլն դրամ:
4090 բարեգործական հիմնադրամն իր երախտագիտությունն է հայտնել «Կերոն» զարգացման հիմնադրամին իր ներգրավվածության համար: Իրինա Փահլևանյանը՝ 4090 հիմնադրամի գործադիր տնօրենը, իր խոսքում նշել է. «Մենք շնորհակալ ենք «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի թիմին աջակցության և այս տարվա բարեգործական վերելքին մասնակցության համար: Կրթության և Հայաստանի բարելավման հանդեպ նրանց նվիրվածությունը լիովին համապատասխանում է մեր առաքելությանը: Բոլորիս կատարած յուրաքանչյուր քայլ նպաստում է հիմնադրամի հիմնանպատակին՝ աջակցել պատերազմի մասնակից ուսանողներին փոխել իրենց կյանքի որակը կրթության միջոցով»։

Keron Foundation’ s team joins the 4090 Charity Foundation in a Meaningful Climb to Aragats Mountain
The Keron Development Foundation team participated in a remarkable charity climb to Aragats Mountain on September 24th, organized by the 4090 Charity Foundation. This event is more than just a physical challenge; it symbolizes a new stage in life and new educational opportunities for the boys who fought in the war.
Recognizing the invaluable contributions of war heroes, the 4090 Charity Foundation was created to provide educational opportunities to those who have participated in the wars of 2016 and 2020 and subsequent combat operations.
The Keron Development Foundation team was thrilled to join this year’s uplift. Participating in this event was an important step for us in supporting an initiative that provides war heroes with the education and resources they need to succeed.
This year’s charity climb brought together nearly 100 individuals and organizations, raising over 1 million drams.
The 4090 Charity Foundation expressed its gratitude for the Keron Development Foundation’s involvement. Irina Pahlevanyan, executive director of the 4090 Foundation stated, “We are grateful to the Keron Development Foundation team for their support and participation in this year’s charity climb. Their commitment to education and the development of Armenia aligns perfectly with our mission. Every step we take together contributes to the foundation’s long-standing goal of helping students participated in the war to transform their lives through education.”