Անանորյա հեքիաթ Գյումրիում
Ամանորին ընդառաջ «Կերոն» զարգացման հիմնադրամը հիշարժան ու տպավորիչ օր պարգևեց «ՍՕՍ-Մանկական Գյուղեր» ՀԲՀ-ի կողմից իրականացվող «Համակարգային խնդիրների վերհանում. Աջակցություն երեխաների պաշտպանության ոլորտի բարեփոխումներին» տարածաշրջանային ծրագրի շրջանակներում Շիրակի մարզում աջակցություն ստացող երեխաներին:
Դեկտեմբերի 26-ին ծրագրի մասնակից 100 երեխաներն այցելեցին Գյումրու Բարեկամության այգի, որտեղ հանդիպեցին Ձմեռ պապիկին և ուրախ ժամանակ անցկացրին սահադաշտում և խաղասրահում:
Երեխաները նաև նվերներ ստացան, որոնք մեծ սիրով և պատրաստակամությամբ տրամադրել էր «Դարոյնք» ընկերությունը:
Այս միջոցառումը ոչ միայն սեր ու ջերմություն պարգևեց երեխաներին, այլև ամրապնդեց հույսն ու հավատը ապագայի հանդեպ:

Новогодняя сказка в Гюмри
26 декабря Фонд развития «Керон» подарил радость и вдохновение детям из Ширакского региона в рамках региональной программы «Решение системных проблем: поддержка реформ в области защиты детей», реализуемой «СОС Детские деревни» Армения.
Группа из 100 детей, участвующих в программе, провела незабываемый день в Парке Дружбы в Гюмри. Их встречал Дед Мороз, дети катались на катке и весело проводили время в игровой комнате, окунаясь в атмосферу новогоднего волшебства.
Дополняя праздничное настроение, каждый ребенок получил особые подарки, щедро предоставленные компанией «Дароинк».
Это тёплое мероприятие стало символом любви, заботы и надежды, которые приносит Новый год. Оно подчеркнуло значимость единства и совместных усилий, способных изменить жизнь детей к лучшему.
Фонд развития «Керон» продолжает воплощать в жизнь значимые инициативы, даря свет и тепло тем, кто в этом особенно нуждается.