ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ԹԵՆԻՍԻ ԲԱՑ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՎԻՃԱԿԱՀԱՆՈՒԹՅԱՆ ԿԱՆՈՆՆԵՐ
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամը (ՀՎՀՀ՝ 02907265, հասցե՝ ՀՀ, ք. Երևան 0002, Պուշկինի փող. 38), առաջնորդվելով հիմնադրամի կանոնադրությամբ, «Հիմնադրամների մասին» ՀՀ օրենքով, կազմակերպում է Ֆրանսիայի թենիսի բաց առաջնության մասնակցության վիճակահանություն՝ հետևյալ պայմաններով.
1. Հիմնական հասկացություններ
1.1. Սույն կանոններում ստորև նշված հասկացություններն ունեն հետևյալ իմաստը.
(i) «Վիճակահանություն» նշանակում է Ֆրանսիայում թենիսի բաց առաջնության մասնակցության վիճակահանություն,
(ii) «Կազմակերպիչ» նշանակում է «Կերոն» զարգացման հիմնադրամը (ՀՎՀՀ՝ 02907265, հասցե՝ ՀՀ, ք. Երևան 0002, Պուշկինի փող. 38),
(iii) «Կանոններ» նշանակում է Ֆրանսիայի թենիսի բաց առաջնության մասնակցության վիճակահանության սույն կանոնները,
(iv) «Մասնակից» նշանակում է Վիճակահանության պայմաններին բավարարող և մասնակցության հայտ ներկայացրած յուրաքանչյուր ֆիզիկական անձ,
(v) «Հաղթող» նշանակում է պատահականության սկզբունքով ընտրություն կատարող ավտոմատացված ծրագրի միջոցով որպես հաղթող ճանաչված Մասնակիցը։
2. Մասնակցության կարգը և պայմանները
2.1. Վիճակահանությանը կարող են մասնակցել 18 տարին լրացած անձինք , ովքեր միաժամանակ բավարարում են հետևյալ բոլոր պայմաններին.
(i) ունեն Շենգենյան վիզա՝ վավեր առնվազն մինչև 2025 թվականի մայիսի 28-ը։
(ii) «Instagram» սոցիալական հարթակում հետևում են @keronfoundation, @flyone, և @levontravel էջերին։
2.2. Վիճակահանությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2025 թվականի մայիսի 01-ը մասնակցության հայտ ներկայացնել հետևյալ հղմամբ` https://keronfoundation.am/hy/roland-garros-2025/՝ լրացնելով բոլոր պարտադիր դաշտերը։ Հայտի գրանցումից հետո յուրաքանչյուր Մասնակցի տրամադրվում է հերթական նույնականացման համար։
2.3. 2025 թվականի մայիսի 01-ից ուշ ներկայացված հայտերը ենթակա չեն դիտարկման։
2.4. Հայտը ներկայացնելով Մասնակիցը հավաստում է, որ բավարարում է Վիճակահանությանը մասնակցության բոլոր պայմաններին։
2.5. Յուրաքանչյուր անձ կարող է ներկայացնել միայն 1 (մեկ) մասնակցության հայտ։
2.6. Վիճակահանությանը չեն կարող մասնակցել Կազմակերպչի աշխատողները, աշխատողների ընտանիքի անդամները, Վիճակահանության կազմակերպմանը ներգրավված անձինք։
2.7. Կազմակերպիչն իրավունք ունի դադարեցնել Մասնակցի մասնակցությունը Վիճակահանությանը, եթե վերջինս խախտում է սույն Կանոնները կամ տրամադրում է կեղծ/անվավեր տվյալներ։
3. Հաղթողի ընտրության կարգը և շահումը
3.1. Վիճակահանության Հաղթողն ընտրվում է պատահականության սկզբունքով ընտրություն կատարող ավտոմատացված ծրագրի միջոցով։
3.2. Հաղթողի ընտրությունը տեղի է ունենում 2025 թվականի մայիսի 1-5-ն ընկած ժամանակահատվածում։
3.3. Հաղթողի անունը հրապարակվում է «Instagram» սոցիալական հարթակում Կազմակերպչի պաշտոնական՝ @keronfoundation էջում։
3.4. Կազմակերպիչը կապ է հաստատոմ Հաղթողի հետ՝ ըստ մասնակցության հայտում նշված տվյալների, իսկ Հաղթողը պարտավորվում է հաստատել շահման ընդունումը՝ այդ պահից սկսած 2 (երկու) աշխատանքային օրվա ընթացքում։
3.5. Շահման ընդունումը հաստատելու համար Հաղթողը պարտավորվում է ներկայացնել հետևյալ տվյալները և փաստաթղթերը՝
(i) Անուն, ազգանուն,
(ii) Ծննդյան օր,
(iii) Նույնականացման քարտ կամ անձնագիր՝, գործող Շենգենյան վիզայով, որը վավեր է առնվազն մինչև 2025 թվականի մայիսի 28-ը
(iv) Շահումն ընդունելու վերաբերյալ գրավոր հաստատում:
3.6. Հաղթողը կարող է շահումն ընդունել միայն ամբողջությամբ։ Շահման մասնակի ընդունումը համարվում է դրանից հրաժարում՝ բացառությամբ Կազմակերպչի հետ համաձայնեցված դեպքերի։
3.7. Վիճակահանության արդյունքներն ամփոփվում են 2025 թվականի մայիսի 05-ին՝ Հաղթողի նույնականացումից հետո։
3.8. Եթե Հաղթողի որոոշումից հետո 1 (մեկ) աշխատանքային օրվա ընթացքում Կազմակերպչին չի հաջողվում կապ հաստատել նրա հետ, կամ եթե Հաղթողը հրաժարվում է շահումն ընդունելուց, կամ Կազմակերպիչը պարզում է, որ վերջինս չի բավարարում Վիճակահանության մասնակցության պայմաններին, ապա Վիճակահանության արդյունքները չեղարկվում են և անցկացվում է նույն սկզբունքով նոր Վիճակահանություն՝ 3 (երեք) աշխատանքային օրվա ընթացքում։
3.9. Վիճակահանության շրջանակներում Կազմակերպչի և Կազմակերպչի գործընկերների կողմից տրամադրվող շահումը բաղկացած է հետևյալից.
(i) Ֆրանսիայի թենիսի բաց առաջնության մեկ հանդիպման մասնակցության 2 (երկու) տոմս՝ 2025 թվականի մայիսի 25-ից 2025 թվականի մայիսի 27-ն ընկած ժամանակահատվածի համար,
(ii) Երևան-Փարիզ-Երևան երկկողմանի թռիչքի 2 (երկու) ավիատոմս (մեկնումը՝ 2025 թվականի մայիսի 24, վերադարձը՝ 2025 թվականի մայիսի 27),
(iii) 3 գիշեր հյուրանոցային կացություն Փարիզում 2 (երկու) անձի համար՝ երկտեղանոց համարում,
(iv) Մրցաշարի ընթացքում հանդիպում Էլինա Ավանեսյանի հետ։
3.10. Շահումն ընդունելով Հաղթողը պարտավորվում է՝
(i) Կազմակերպչի ուղղորդմամբ մասնկացել հարցազրույցների, լուսաբանման հրապարակումների կամ այլ հանրային միջոցառումների,
(ii) մրցաշարի վայրից սոցիալական հարթակներում տեղադրել հրապարակումներ, լուսանկարներ կամ տեսանյութեր,
(iii) տրամադրել հետադարձ կապ ուղևորության վերաբերյալ։
3.11. Հաղթողը տալիս է իր անհետկանչելի համաձայնությունը, որ իր անունը, պատկերը, հարցազրույցները, լուսանկարները և տեսանյութերը կարող են օգտագործվել Կազմակերպչի կողմից՝ շահումը լուսաբանելու նպատակով։
3.12. Վիճակահանության արդյունքներն հանդիսանում են վերջնական և ենթակա չեն բողոքարկման:
3.13. Հաղթողն ինքնուրույն պատասխանատվություն է կրում շահումից օգտվելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի (ներառյալ՝ անձնագիր և գործող Շենգեն վիզա) իր մոտ առկայության համար։ Կազմակերպիչը պատասխանատվություն չի կրում շահումից օգտվելու անհնարինության համար՝ փաստաթղթերի բացակայության կամ մուտքի մերժման պարագայում։
3.14. Շահումը որևէ պարագայում չի կարող փոխարինվել դրամական փոխհատուցմամբ կամ այլ ծառայություններով։
3.15. Հաղթողը պարտավորվում է վերադառնալ ՀՀ՝ վերադարձի տոմսում նշված օրը։ Շահումն օգտագործելու ընթացքում Հաղթողը պարտավոր է պահպանել Շենգենյան գոտու վիզային ռեժիմը։ Կազմակերպիչը պատասխանատվություն չի կրում, եթե Հաղթողը խախտի մուտքի/վիզայի պայմանները, չվերադառնա ՀՀ կամ իր գործողություններով առաջացնի իրավական հետևանքներ կամ պատասխանատվություն, ներառյալ՝ վիզայի չեղարկում, մուտքի արգելք կամ վարչական պատասխաանատվություն։
3.16. Կազմակերպիչը և վերջինիս գործընկերները պատասխանատվություն չեն կրում այն խնդիրների համար, որոնք կարող են առաջանալ շահումից օգտվելու ընթացքում՝ ներառյալ՝ ճանապարհորդության հետ կապված ուշացումներ, չեղարկումներ, երրորդ անձանց կողմից սահմանված սահմանափակումներ, որոնք դուրս են Կազմակերպչի վերահսկողությունից։
4. Մասնակցության համաձայնությունը և տվյալների մշակումը
4.1. Մասնակցության հայտ ներկայացնելով Մասնակիցը հայտնում է իր համաձայնությունը սույն Կանոններին։
4.2. Սույն Կանոնները հրապարակային են և Վիճակահանության ողջ ընթացքում հասանելի են Կազմակերպչի պաշտոնական կայքէջում՝ www.keronfoundation.am։
4.3. Կազմակերպիչն իրավունք ունի միակողմանի փոփոխություններ կատարել Կանոններում։ Կանոնների փոփոխված տարբերակն անմիջապես հասանելի է դառնում Մասնակցին Կազմակերպչի պաշտոնական կայքէջում՝ www.keronfoundation.am։
4.4. Կանոնների փոփոխությունները համարվում են համաձայնեցված Մասնակցի հետ, եթե վերջինս չի դադարեցնում իր մասնակցությունը Վիճակահանությանը։
4.5. Մասնակցության հայտ ներկայացնելով Մասնակիցը Կազմակերպչին տալիս է Վիճակահանության շրջանակներում իր անձնական տվյալների հավաքագրման, մշակման և օգտագործման համաձայնություն։ Կազմակերպիչը պարտավորվում է անձնական տվյալների հավաքագրումը, մշակումն ու օգտագործումն իրականացնել ՀՀ օրենսդրության պահանջներին համապատասխան։
4.6. Մասնակիցն իրավունք ունի ցանկացած պահի դադարեցնել իր մասնակցությունը վիճակահանությանը՝ այդ մասին նամակ ուղարկելով info@keronfoundation.am էլեկտրոնային հասցեին։

Фонд развития «Керон» (ИНН: 02907265, адрес: ул. Пушкина 38, Ереван 0002, Армения), действуя в соответствии со своим уставом и законом Республики Армения «О фондах», организует розыгрыш призов за участие в Открытом чемпионате Франции по теннису на следующих условиях:
1. Определения
1.1. В настоящих правилах применяются следующие определения:
(i) «Розыгрыш» означает случайный розыгрыш призов за участие в Открытом чемпионате Франции по теннису, проводимом во Франции.
(ii) «Организатор» означает Фонд развития «Керон» (ИНН: 02907265, адрес: ул. Пушкина 38, Ереван 0002).
(iii) «Правила» означает данный документ, в котором изложены условия и положения French Open 2025 Giveaway.
(iv) «Участник» означает любое лицо, отвечающее критериям приемлемости и подавшее действительную заявку.
(v) «Победитель» означает участника, выбранного с помощью автоматизированной системы случайной жеребьевки.
2. Условия участия
2.1. В конкурсе могут принять участие все в возрасте от 18 лет и старше при условии, что они соответствуют всем следующим критериям:
(i) иметь действующую шенгенскую визу, действительную как минимум до 28 мая 2025 года.
(ii) Следить за @keronfoundation, @flyone и @levontravel в Instagram.
2.2. Для участия в розыгрыше необходимо не позднее 1 мая 2025 года (включительно) отправить заявку на участие в розыгрыше по следующей ссылке: https://keronfoundation.am/roland-garros-2025/, заполнив все необходимые поля. После подачи заявки каждому Участнику будет присвоен уникальный идентификационный номер.
2.3. Заявки принимаются до 1 мая 2025 года включительно.
2.4. Подавая заявку, Участники подтверждают, что соответствуют всем критериям, предъявляемым к участникам розыгрыша.
2.5. Каждый человек может подать только 1 (одну) заявку.
2.6. Сотрудники Организатора, члены их семей, а также лица, непосредственно участвующие в организации розыгрыша, не имеют права участвовать в розыгрыше.
2.7. Организатор оставляет за собой право дисквалифицировать любого участника, нарушившего правила или предоставившего ложную/неточную информацию.
3. Выбор победителя и приз
3.1. Победитель будет выбран с помощью автоматизированной системы случайной жеребьевки.
3.2. Розыгрыш будет проводиться в период с 1 по 5 мая 2025 года.
3.3. Имя победителя будет объявлено на официальном аккаунте Организатора в Instagram (@keronfoundation).
3.4. Организатор свяжется с победителем, используя данные, указанные в заявке, и Победитель должен подтвердить принятие приза в течение 2 (двух) рабочих дней.
3.5. Для подтверждения акцепта Победитель должен предоставить:
(i) полное имя
(ii) Дата рождения
(iii) Действующий паспорт с шенгенской визой, действительной как минимум до 28 мая 2025 года
(iv) Письменное подтверждение принятия приза.
3.6. Приз должен быть принят полностью. Частичное принятие будет считаться отказом, если иное не согласовано с Организатором.
3.7. Итоги Розыгрыша будут подведены до 5 мая 2025 года после определения Победителя.
3.8. Если с Победителем не удастся связаться в течение 1 (одного) рабочего дня, он откажется от приза или впоследствии будет признан не соответствующим требованиям, результаты будут аннулированы, и в течение 3 (трех) рабочих дней будет проведен новый розыгрыш.
3.9. Приз, предоставляемый Организатором и партнерами Организатора в рамках Разыгрыша, включает в себя следующее:
(i) 2 (два) билета на один матч Открытого чемпионата Франции по теннису на период с 25 мая 2025 года по 26 мая 2025 года,
(ii) Два билета в оба конца Ереван-Париж-Ереван (вылет: 24 мая, возвращение: 27 мая)
(iii) 3 (три) ночи проживания в отеле в Париже для 2 (двух) человек в двухместном номере
(iv) Встреча с Элиной Аванесян во время турнира.
3.10. Принимая приз, Победитель обязуется:
(i) участвовать в интервью, публикациях или публичных мероприятиях, организованных Организатором
(ii) выкладывать в социальных сетях фото/видео с турнира
(iii) Предоставить отзывы после поездки.
3.11. Победитель предоставляет Организатору безотзывное разрешение на использование своего имени, изображения, интервью, фотографий и видео в рекламных целях.
3.12. Результаты розыгрыша являются окончательными и обжалованию не подлежат.
3.13. Победитель несет полную ответственность за наличие необходимых проездных документов. Организатор не несет ответственности за невозможность воспользоваться призом из-за отсутствия документов или отказа в приеме заявки.
3.14. Приз не может быть обменен на наличные деньги или другие услуги.
3.15. Победитель обязуется вернуться в Республику Армения в день, указанный в обратном билете. Во время использования приза Победитель обязуется соблюдать шенгенский визовый режим. Организатор не несет ответственности, если Победитель нарушит условия въезда/визы, не вернется в Республику Армения или эти действия могут привести к юридическим последствиям или ответственности, включая аннулирование визы, запрет на въезд или административную ответственность.
3.16. Организатор и его партнеры не несут ответственности за любые проблемы, которые могут возникнуть во время использования приза, включая задержки в пути, отмены, ограничения, наложенные третьими лицами, которые находятся вне контроля Организатора.
4. Согласие на участие и обработку данных
4.1. Подавая заявку, Участник соглашается с настоящими Правилами.
4.2. Настоящие Правила являются публичными и доступны в течение всего срока проведения Розыгрыша на официальном сайте Организатора: www.keronfoundation.am, ссылка на который также будет размещена на странице Организатора в Instagram.
4.3. Организатор имеет право в одностороннем порядке вносить изменения в Правила. Измененная версия Правил незамедлительно доступна Участнику на официальном сайте Организатора: www.keronfoundation.am.
4.4. Изменения в Правилах считаются согласованными с Участником, если последний не прекращает свое участие в Подарке.
4.5. Подавая заявку на участие, Участник дает Организатору согласие на сбор, обработку и использование своих персональных данных в рамках Розыгрыша. Организатор обязуется собирать, обрабатывать и использовать персональные данные в соответствии с требованиями законодательства Республики Армения.
4.6. Участник имеет право в любое время прекратить свое участие в Разыгрыше, отправив электронное письмо на адрес info@keronfoundation.am.