ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ԹԵՆԻՍԻ ԲԱՑ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՎԻՃԱԿԱՀԱՆՈՒԹՅԱՆ ԿԱՆՈՆՆԵՐ
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամը (ՀՎՀՀ՝ 02907265, հասցե՝ ՀՀ, ք. Երևան 0002, Պուշկինի փող. 38), առաջնորդվելով հիմնադրամի կանոնադրությամբ, «Հիմնադրամների մասին» ՀՀ օրենքով, կազմակերպում է Ֆրանսիայի թենիսի բաց առաջնության մասնակցության վիճակահանություն՝ հետևյալ պայմաններով.
1. Հիմնական հասկացություններ
1.1. Սույն կանոններում ստորև նշված հասկացություններն ունեն հետևյալ իմաստը.
(i) «Վիճակահանություն» նշանակում է Ֆրանսիայում թենիսի բաց առաջնության մասնակցության վիճակահանություն,
(ii) «Կազմակերպիչ» նշանակում է «Կերոն» զարգացման հիմնադրամը (ՀՎՀՀ՝ 02907265, հասցե՝ ՀՀ, ք. Երևան 0002, Պուշկինի փող. 38),
(iii) «Կանոններ» նշանակում է Ֆրանսիայի թենիսի բաց առաջնության մասնակցության վիճակահանության սույն կանոնները,
(iv) «Մասնակից» նշանակում է Վիճակահանության պայմաններին բավարարող և մասնակցության հայտ ներկայացրած յուրաքանչյուր ֆիզիկական անձ,
(v) «Հաղթող» նշանակում է պատահականության սկզբունքով ընտրություն կատարող ավտոմատացված ծրագրի միջոցով որպես հաղթող ճանաչված Մասնակիցը։
2. Մասնակցության կարգը և պայմանները
2.1. Վիճակահանությանը կարող են մասնակցել 18 տարին լրացած անձինք , ովքեր միաժամանակ բավարարում են հետևյալ բոլոր պայմաններին.
(i) ունեն Շենգենյան վիզա՝ վավեր առնվազն մինչև 2025 թվականի մայիսի 28-ը։
(ii) «Instagram» սոցիալական հարթակում հետևում են @keronfoundation, @flyone, և @levontravel էջերին։
2.2. Վիճակահանությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2025 թվականի մայիսի 01-ը մասնակցության հայտ ներկայացնել հետևյալ հղմամբ` https://keronfoundation.am/hy/roland-garros-2025/՝ լրացնելով բոլոր պարտադիր դաշտերը։ Հայտի գրանցումից հետո յուրաքանչյուր Մասնակցի տրամադրվում է հերթական նույնականացման համար։
2.3. 2025 թվականի մայիսի 01-ից ուշ ներկայացված հայտերը ենթակա չեն դիտարկման։
2.4. Հայտը ներկայացնելով Մասնակիցը հավաստում է, որ բավարարում է Վիճակահանությանը մասնակցության բոլոր պայմաններին։
2.5. Յուրաքանչյուր անձ կարող է ներկայացնել միայն 1 (մեկ) մասնակցության հայտ։
2.6. Վիճակահանությանը չեն կարող մասնակցել Կազմակերպչի աշխատողները, աշխատողների ընտանիքի անդամները, Վիճակահանության կազմակերպմանը ներգրավված անձինք։
2.7. Կազմակերպիչն իրավունք ունի դադարեցնել Մասնակցի մասնակցությունը Վիճակահանությանը, եթե վերջինս խախտում է սույն Կանոնները կամ տրամադրում է կեղծ/անվավեր տվյալներ։
3. Հաղթողի ընտրության կարգը և շահումը
3.1. Վիճակահանության Հաղթողն ընտրվում է պատահականության սկզբունքով ընտրություն կատարող ավտոմատացված ծրագրի միջոցով։
3.2. Հաղթողի ընտրությունը տեղի է ունենում 2025 թվականի մայիսի 1-5-ն ընկած ժամանակահատվածում։
3.3. Հաղթողի անունը հրապարակվում է «Instagram» սոցիալական հարթակում Կազմակերպչի պաշտոնական՝ @keronfoundation էջում։
3.4. Կազմակերպիչը կապ է հաստատոմ Հաղթողի հետ՝ ըստ մասնակցության հայտում նշված տվյալների, իսկ Հաղթողը պարտավորվում է հաստատել շահման ընդունումը՝ այդ պահից սկսած 2 (երկու) աշխատանքային օրվա ընթացքում։
3.5. Շահման ընդունումը հաստատելու համար Հաղթողը պարտավորվում է ներկայացնել հետևյալ տվյալները և փաստաթղթերը՝
(i) Անուն, ազգանուն,
(ii) Ծննդյան օր,
(iii) Նույնականացման քարտ կամ անձնագիր՝, գործող Շենգենյան վիզայով, որը վավեր է առնվազն մինչև 2025 թվականի մայիսի 28-ը
(iv) Շահումն ընդունելու վերաբերյալ գրավոր հաստատում:
3.6. Հաղթողը կարող է շահումն ընդունել միայն ամբողջությամբ։ Շահման մասնակի ընդունումը համարվում է դրանից հրաժարում՝ բացառությամբ Կազմակերպչի հետ համաձայնեցված դեպքերի։
3.7. Վիճակահանության արդյունքներն ամփոփվում են 2025 թվականի մայիսի 05-ին՝ Հաղթողի նույնականացումից հետո։
3.8. Եթե Հաղթողի որոոշումից հետո 1 (մեկ) աշխատանքային օրվա ընթացքում Կազմակերպչին չի հաջողվում կապ հաստատել նրա հետ, կամ եթե Հաղթողը հրաժարվում է շահումն ընդունելուց, կամ Կազմակերպիչը պարզում է, որ վերջինս չի բավարարում Վիճակահանության մասնակցության պայմաններին, ապա Վիճակահանության արդյունքները չեղարկվում են և անցկացվում է նույն սկզբունքով նոր Վիճակահանություն՝ 3 (երեք) աշխատանքային օրվա ընթացքում։
3.9. Վիճակահանության շրջանակներում Կազմակերպչի և Կազմակերպչի գործընկերների կողմից տրամադրվող շահումը բաղկացած է հետևյալից.
(i) Ֆրանսիայի թենիսի բաց առաջնության մեկ հանդիպման մասնակցության 2 (երկու) տոմս՝ 2025 թվականի մայիսի 25-ից 2025 թվականի մայիսի 27-ն ընկած ժամանակահատվածի համար,
(ii) Երևան-Փարիզ-Երևան երկկողմանի թռիչքի 2 (երկու) ավիատոմս (մեկնումը՝ 2025 թվականի մայիսի 24, վերադարձը՝ 2025 թվականի մայիսի 27),
(iii) 3 գիշեր հյուրանոցային կացություն Փարիզում 2 (երկու) անձի համար՝ երկտեղանոց համարում,
(iv) Մրցաշարի ընթացքում հանդիպում Էլինա Ավանեսյանի հետ։
3.10. Շահումն ընդունելով Հաղթողը պարտավորվում է՝
(i) Կազմակերպչի ուղղորդմամբ մասնկացել հարցազրույցների, լուսաբանման հրապարակումների կամ այլ հանրային միջոցառումների,
(ii) մրցաշարի վայրից սոցիալական հարթակներում տեղադրել հրապարակումներ, լուսանկարներ կամ տեսանյութեր,
(iii) տրամադրել հետադարձ կապ ուղևորության վերաբերյալ։
3.11. Հաղթողը տալիս է իր անհետկանչելի համաձայնությունը, որ իր անունը, պատկերը, հարցազրույցները, լուսանկարները և տեսանյութերը կարող են օգտագործվել Կազմակերպչի կողմից՝ շահումը լուսաբանելու նպատակով։
3.12. Վիճակահանության արդյունքներն հանդիսանում են վերջնական և ենթակա չեն բողոքարկման:
3.13. Հաղթողն ինքնուրույն պատասխանատվություն է կրում շահումից օգտվելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի (ներառյալ՝ անձնագիր և գործող Շենգեն վիզա) իր մոտ առկայության համար։ Կազմակերպիչը պատասխանատվություն չի կրում շահումից օգտվելու անհնարինության համար՝ փաստաթղթերի բացակայության կամ մուտքի մերժման պարագայում։
3.14. Շահումը որևէ պարագայում չի կարող փոխարինվել դրամական փոխհատուցմամբ կամ այլ ծառայություններով։
3.15. Հաղթողը պարտավորվում է վերադառնալ ՀՀ՝ վերադարձի տոմսում նշված օրը։ Շահումն օգտագործելու ընթացքում Հաղթողը պարտավոր է պահպանել Շենգենյան գոտու վիզային ռեժիմը։ Կազմակերպիչը պատասխանատվություն չի կրում, եթե Հաղթողը խախտի մուտքի/վիզայի պայմանները, չվերադառնա ՀՀ կամ իր գործողություններով առաջացնի իրավական հետևանքներ կամ պատասխանատվություն, ներառյալ՝ վիզայի չեղարկում, մուտքի արգելք կամ վարչական պատասխաանատվություն։
3.16. Կազմակերպիչը և վերջինիս գործընկերները պատասխանատվություն չեն կրում այն խնդիրների համար, որոնք կարող են առաջանալ շահումից օգտվելու ընթացքում՝ ներառյալ՝ ճանապարհորդության հետ կապված ուշացումներ, չեղարկումներ, երրորդ անձանց կողմից սահմանված սահմանափակումներ, որոնք դուրս են Կազմակերպչի վերահսկողությունից։
4. Մասնակցության համաձայնությունը և տվյալների մշակումը
4.1. Մասնակցության հայտ ներկայացնելով Մասնակիցը հայտնում է իր համաձայնությունը սույն Կանոններին։
4.2. Սույն Կանոնները հրապարակային են և Վիճակահանության ողջ ընթացքում հասանելի են Կազմակերպչի պաշտոնական կայքէջում՝ www.keronfoundation.am։
4.3. Կազմակերպիչն իրավունք ունի միակողմանի փոփոխություններ կատարել Կանոններում։ Կանոնների փոփոխված տարբերակն անմիջապես հասանելի է դառնում Մասնակցին Կազմակերպչի պաշտոնական կայքէջում՝ www.keronfoundation.am։
4.4. Կանոնների փոփոխությունները համարվում են համաձայնեցված Մասնակցի հետ, եթե վերջինս չի դադարեցնում իր մասնակցությունը Վիճակահանությանը։
4.5. Մասնակցության հայտ ներկայացնելով Մասնակիցը Կազմակերպչին տալիս է Վիճակահանության շրջանակներում իր անձնական տվյալների հավաքագրման, մշակման և օգտագործման համաձայնություն։ Կազմակերպիչը պարտավորվում է անձնական տվյալների հավաքագրումը, մշակումն ու օգտագործումն իրականացնել ՀՀ օրենսդրության պահանջներին համապատասխան։
4.6. Մասնակիցն իրավունք ունի ցանկացած պահի դադարեցնել իր մասնակցությունը վիճակահանությանը՝ այդ մասին նամակ ուղարկելով info@keronfoundation.am էլեկտրոնային հասցեին։

The Keron Development Foundation (TIN: 02907265, Address: 38 Pushkin St., Yerevan 0002, Armenia), acting in accordance with its charter and the Law of the Republic of Armenia “On Foundations,” is organizing a giveaway for participation in the French Open tennis tournament under the following terms:
1. Definitions
1.1. The following definitions apply throughout these rules:
(i) “Giveaway” means the random drawing for participation in the French Open tennis tournament held in France.
(ii) “Organizer” refers to the Keron Development Foundation (TIN: 02907265, Address: 38 Pushkin St., Yerevan 0002).
(iii) “Rules” refers to this document outlining the French Open 2025 Giveaway terms and conditions.
(iv) “Participant” means any individual who meets the eligibility criteria and submits a valid application.
(v) “Winner” refers to the participant selected through an automated random drawing system.
2. Eligibility and Participation
2.1. People aged 18 and older may participate, provided they meet all the following criteria:
(i) Have a valid Schengen visa valid until at least May 28, 2025.
(ii) Follow @keronfoundation, @flyone, and @levontravel on Instagram.
2.2. To participate in the giveaway, it is necessary to submit the application form no later than May 1, 2025 (inclusive) via the following link: https://keronfoundation.am/roland-garros-2025/, filling in all required fields. Once the application is submitted, each Participant will be assigned a unique identification number.
2.3. Applications are accepted until May 1, 2025 inclusive.
2.4. By applying, Participants confirm they meet all eligibility criteria of the giveaway.
2.5. Each individual may submit only 1 (one) entry.
2.6. Employees of the Organizer, their family members, and individuals directly involved in organizing the giveaway are not eligible to participate.
2.7. The Organizer reserves the right to disqualify any participant who violates the rules or provides false/inaccurate information.
3. Winner Selection and Prize
3.1. The winner will be selected using an automated random drawing system.
3.2. The drawing will take place between May 1–5, 2025.
3.3. The winner’s name will be announced on the Organizer’s official Instagram account (@keronfoundation).
3.4. The Organizer will contact the winner using the details provided in the application, and the Winner must confirm acceptance of the prize within 2 (two) business days.
3.5. To confirm acceptance, the Winner must provide:
(i) Full name
(ii) Date of birth
(iii) Valid passport with a Schengen visa valid until at least May 28, 2025
(iv) Written confirmation of prize acceptance
3.6. The prize must be accepted in full. Partial acceptance will be considered a refusal unless otherwise agreed upon with the Organizer.
3.7. The Giveaway results will be finalized by May 5, 2025, after the Winner is identified.
3.8. If the Winner cannot be contacted within 1 (one) business day, refuses the prize, or is later found ineligible, the results will be voided, and a new drawing will be held within 3 (three) business days.
3.9. The prize provided by the Organizer and the Organizer’s partners within the framework of the Giveaway includes the following:
(i) 2 (two) tickets for the French Open tennis tournament one match for the period from May 25, 2025 to May 26, 2025,
(ii) Two round-trip tickets Yerevan–Paris–Yerevan (departure: May 24, return: May 27)
(iii) 3 (three) nights hotel accommodation in Paris for 2 (two) people in a double room
(iv) A meeting with Elina Avanesyan during the tournament
3.10. By accepting the prize, the Winner undertakes to:
(i) Participate in media interviews, publications, or public events organized by the Organizer
(ii) Share photos/videos on social media from the tournament
(iii) Provide feedback after the trip
3.11. The Winner grants the Organizer irrevocable permission to use their name, image, interviews, photos, and videos for promotional purposes.
3.12. Giveaway results are final and not subject to appeal.
3.13. The winner is solely responsible for possessing the required travel documents. The Organizer is not liable for inability to use the prize due to lack of documentation or entry denial.
3.14. The prize cannot be exchanged for cash or other services.
3.15. The Winner undertakes to return to the Republic of Armenia on the date indicated on the return ticket. While using the prize, the Winner is obliged to maintain the Schengen visa regime. The Organizer is not responsible if the Winner violates the entry/visa conditions, fails to return to the Republic of Armenia or the actions may result in legal consequences or liability, including visa cancellation, entry ban, or administrative liability.
3.16. The Organizer and its partners are not responsible for any problems that may arise during the use of the prize, including travel delays, cancellations, restrictions imposed by third parties, which are beyond the Organizer’s control.
4. Consent to participation and data processing
4.1. By submitting an application, the Participant agrees to these Rules.
4.2. These Rules are public and are available throughout the entire duration of the Draw on the Organizer’s official website: www.keronfoundation.am, the link to which will also be posted on the Organizer’s Instagram page.
4.3. The Organizer has the right to unilaterally make changes to the Rules. The amended version of the Rules is immediately available to the Participant on the Organizer’s official website: www.keronfoundation.am.
4.4. Changes to the Rules are considered agreed upon with the Participant if the latter does not terminate his/her participation in the Giveaway.
4.5. By submitting an application for participation, the Participant gives the Organizer consent to the collection, processing and use of his/her personal data within the framework of the Giveaway. The Organizer undertakes to collect, process and use personal data in accordance with the requirements of the legislation of the Republic of Armenia.
4.6. The Participant has the right to terminate his/her participation in the Giveaway at any time by sending an email to info@keronfoundation.am.