European Forum Alpbach
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ ևս մեկ հայ ուսանող հնարավորություն ստացավ մասնակցել այս տարվա Ալպբախի Եվրոպական ֆորումին, որը տեղի ունեցավ 2024 թ.-ի օգոստոսի 17-ից 30-ը։ 1945 թվականից կազմակերպվող այս ամենամյա մեծ միջոցառումը, միավորելով տարբեր ոլորտներից ազդեցիկ գործիչների, դարձել է Եվրոպայի ապագայի կերտման կատալիզատոր միասնական Եվրոպա ստեղծելու և նրա մշակութային էկոհամակարգը հարստացնելու համար:
Համագործակցության արդյունքում ֆորում մեկնած երիտասարդը Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ուսանող Սերգեյ Բադալյանն է, ով հնարավորություն ստացավ ամբողջությամբ ներգրավվել ֆորումի բարձր մակարդակի քննարկումներում: Այս հնարավորությունը Սերգեյին տվեց արժեքավոր միջազգային փորձ և մասնագիտական հմտություններ:
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամը մտադիր է շարունակել համագործակցությունը Ալպբախի Եվրոպական ֆորումի հետ հետագա տարիներին՝ վկայելով միջազգային երկխոսության խթանման և հայ ուսանողներին ազդեցիկ առաջնորդներ դարձնելու նպատակների մասին: Այս նախաձեռնությունը նաև ամրապնդում է Հայաստանի ներկայությունը միջազգային երկխոսության հարթակներում և պաստում է մշակութային փոխանակմանը:

European Forum Alpbach
The Keron Development Foundation supported one of Armenian students at this year’s Alpbach European Forum, held from August 17 to 30, 2024. Organized since 1945, this major annual event brings together influential figures from various fields and has become a catalyst for shaping the future of Europe, fostering unity, and enriching its cultural ecosystem.
As a result of the cooperation, Sergey Badalyan, a student of Yerevan State Medical University attended the forum. He had the opportunity to be fully involved in the high-level discussions of
the forum, gaining valuable international experience and professional skills.
The Keron Development Foundation is committed to continuing this partnership with the Alpbach European Forum in the coming years as a testament to its commitment to fostering international dialogue and empowering Armenian students to become influential leaders on the global stage. This initiative strengthens Armenia’s presence in international dialogue and promotes cultural exchange.