European Forum Alpbach
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ ևս մեկ հայ ուսանող հնարավորություն ստացավ մասնակցել այս տարվա Ալպբախի Եվրոպական ֆորումին, որը տեղի ունեցավ 2024 թ.-ի օգոստոսի 17-ից 30-ը։ 1945 թվականից կազմակերպվող այս ամենամյա մեծ միջոցառումը, միավորելով տարբեր ոլորտներից ազդեցիկ գործիչների, դարձել է Եվրոպայի ապագայի կերտման կատալիզատոր միասնական Եվրոպա ստեղծելու և նրա մշակութային էկոհամակարգը հարստացնելու համար:
Համագործակցության արդյունքում ֆորում մեկնած երիտասարդը Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ուսանող Սերգեյ Բադալյանն է, ով հնարավորություն ստացավ ամբողջությամբ ներգրավվել ֆորումի բարձր մակարդակի քննարկումներում: Այս հնարավորությունը Սերգեյին տվեց արժեքավոր միջազգային փորձ և մասնագիտական հմտություններ:
«Կերոն» զարգացման հիմնադրամը մտադիր է շարունակել համագործակցությունը Ալպբախի Եվրոպական ֆորումի հետ հետագա տարիներին՝ վկայելով միջազգային երկխոսության խթանման և հայ ուսանողներին ազդեցիկ առաջնորդներ դարձնելու նպատակների մասին: Այս նախաձեռնությունը նաև ամրապնդում է Հայաստանի ներկայությունը միջազգային երկխոսության հարթակներում և պաստում է մշակութային փոխանակմանը:

European Forum Alpbach
При поддержке фонда развития «Керон» в этом году еще один армянский студент получил возможность принять участие в Европейском форуме Альпбаха, который проходил с 17 по 30 августа 2024 года. С 1945 года это крупное ежегодное мероприятие объединяющее влиятельных деятелей из различных областей, стало катализатором построения будущего Европы и обогащения ее культурной экосистемы.
В результате сотрудничества, студент Ереванского государственного медицинского университета Сергей Бадалян принял участие в форуме. Он получил возможность участвовать в дискуссиях форума на высоком уровнe, приобретя ценный международный опыт и профессиональные навыки. полноценно участвовать в дискуссиях на высоком уровне форума, приобретя ценный международный опыт и профессиональные навыки.
Фонд развития «Керон» намерен продолжить сотрудничество с европейским форумом в Альпбахе
свидетельствуя содействию международному диалогу и поддержке армянских студентов в становлении влиятельными лидерами на глобальной арене. Эта инициатива укрепляет присутствие Армении в международных обсуждениях и способствует культурному обмену.